Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номером : +38 (098) 010 10 10. Слава Україні!

Проектування систем пожежогасіння

Проектування систем пожежогасіння – обов'язковий етап для деяких видів громадських та комерційних будівель. Зрозуміло, що і житлові приватні будинки можна оснащувати такою системою – турбота про безпеку ніколи не буде зайвою. Проектування таких систем – процес складний, і тому вимагає уваги професіоналів, самостійно з ним точно не розібратися. Основне завдання системи – виявлення, локалізація і ліквідація осередків загоряння.
Проектування автоматичної системи пожежогасіння вимагає дотримання чіткого регламенту щодо виконання завдання.

Проект системи пожежогасіння

Проект системи пожежогасіння включає ряд пунктів:

 • класифікацію споруди;
 • підбір оптимальних параметрів в залежності від її типу;
 • створення плану на основі базових експлуатаційних характеристик.

Експлуатаційні характеристики включають прохідність приміщення, розподіл відвідувачів на реальних і розрахункових, дотримання температурного режиму. Якщо мова йде про промислові будівлі, то при проектуванні систем сигналізації і пожежогасіння враховуються всі фактори – використання навантажувачів, розстановка палет всередині стелажів та інші. Традиційну спринклерну систему в будь-якому виробничому або складському приміщенні використовувати не вийде саме через нанесення нею великої шкоди багатьом матеріалам, які можуть зберігатися в такого роду приміщенні, і найчастіше у відкритому вигляді - насипом.

Проектування систем пожежогасіння

Тому потрібно підбирати систему індивідуально для кожного окремого випадку та підбирати тип протипожежної системи і агенти що гасять вогонь виходячи з індивідуальних вимог кожного конкретного об'єкта.

На етапі проектування вибираються не тільки типи датчиків і проектується схема розташування комунікацій протипожежної системи та визначаються місця розташування вузлів пожежогасіння, а також вибирається і проектується система з одним з

 • типів речовин для пожежогасіння
 • водні;
 • газові;
 • пінні;
 • аерозольні;
 • порошкові;
 • або ж створюється гібридна комбінована система з декількома з перерахованих агентів.

Узгодження проекту протипожежної системи

Всі принципи таетапи проектування автоматичної системи пожежогасіння норми проектування обов'язково відповідають СП і ГОСТам і актуальним галузевим нормативам. Детальніше про них, в залежності від типу приміщення, регіону та специфіки, може розповісти досвідчений фахівець – тому важливо відповідально підійти до питання вибору підрядника для таких робіт.

Процес узгодження включає кілька ключових етапів:

 • Підбір обладнання – головним критерієм тут буде відповідність оцінки потенційного пожежі, її клас та можливі ризики;
 • Розрахунок оперативності дії – швидкість, з якою спрацьовує обладнання, цілком визначає тривалість, з з якою зона буде оброблятися. У свою чергу, це впливає на потенційну шкоду матеріальним ценностям;
 • Передбачаються функціональний тип системи пожежогасіння – автоматичний або ручний;
 • Проводиться вибір речовини для гасіння – причому головне тут не тільки ефективність, але і можливий збиток від впливу на матеріальні цінності приміщення.

Зазвичай, якщо умови і швидкість евакуації людей дозволяє, вибір зупиняють на порошкових або газових засобах: вони вважаються максимально безпечними по відношенню до самих фондів та обладнання, що в них знаходиться.
Норми проектування систем пожежогасіння повністю регламентують підбір коштів в залежності від небезпеки найбільш вірогідної пожежі для конкретного приміщення. Оцінюється інтенсивність можливого загоряння, швидкість поширення, потенційні збитки і всі інші фактори.

Звертатися за допомогою реалізації такого проекту слід тільки до акредитованих професіоналів – так ви зможете бути впевнені в тому, що ще на самому початковому етапі - проектуванні все буде зроблено якісно і в відповідно до всіх нормативних вимог законодавства та безпеки. Якщо вас цікавить послуга установки систем протипожежного захисту або пожежної безпеки, включаючи пожежну сигналізацію, димовидалення та пожежогасіння, то радимо звернутися в компанію Антіфаер . Фахівці даної компанії не раз реалізовували проекти, створені в нашому Архітектурному бюро.

«One Project» - розробка проектів будівництва

Повний комплекс послуг з проектування і супроводу об'єктів

© Copyright, ТОВ «Ван Прожект». Використання матеріалів сайту лише за умови гіперпосилання на сайт oneproject.com.ua