Шановні колеги, повідомляємо Вам, що ми працємо в штатному режимі як і в довоєнний час.
Зв’язатися з нами Ви можете за номером : +38 (098) 010 10 10. Слава Україні!

Проектування вентиляції будинку

Одним з найважливіших етапів проектування загального комплексу інженерних мереж будинку є проектування вентиляції. Саме вентиляція допомагає створити здоровий та комфортний мікроклімат в житловому або громадському приміщенні, і забезпечити безпеку стабільність протікання всіх технологічних процесів в промислових та технічних спорудах. Однак і складнощів вона викликає мало не більше, ніж всі інші системи, разом взяті.

Проектування вентиляції житлових будинків - запорука майбутнього комфорту, якого сьогодні можна досягти тільки за допомогою сучасних технологій. Проектування цієї інженерної системи в приватному будинку має масу особливостей, залежить від клімату в регіоні та особливостей конструкції будівлі, може включати як системи провітрювання, в тому числі через вікна, так і повітропроводи і електричні витяжки. Найбільш раціональні рішення проектування вентиляції для кожного будинку підбираються індивідуально і залежить від багатьох факторів.

Наше завдання як компанії - знайти ідеальний баланс співвідношення роботи природної вентиляції і додаткових допоміжних систем.

Проект вентиляції будинку

Проектування мереж вентиляції житлових будинків завжди потребувало уваги, однак суворі нормативні вимоги почали пред'являтися, порівняно, не давно. Створюючи проект вентиляції будинку, ми звертаємо увагу не тільки на особливості конструкції будівлі, а й на матеріали, з яких зроблені або будуть зроблені зовнішні і внутрішні його частини, - це дозволяє досягти найкращого результату.

Проектування вентиляційної системи в приватному будинку пов'язане з безліччю факторів. Наприклад, традиційні будівлі з дерева самі по собі дихають і залишають масу можливостей для притоку повітря. З появою більш сучасних матеріалів, таких як цегла, бетон і різні види піноблоків, вимоги до природної вентиляції при проектуванні будинку змінилася, тепер монтажникам і інженерам потрібно враховувати набагато більше факторів і шукати зручні шляхи організації вентилювання для уникнення утворення в будинку надмірної вологості і появи плысняви та інших видів грибків, тому, навіть невеликі будинки можуть вимагати прокладки вентиляційних мереж.

Герметичні вікна сьогодні встановлюють повсюди - це зберігає тепло, але сильно підвищує вологість всередині будівлі, тому досить складно професійно та якісно спроектувати систему вентиляції в сучасних навіть невеликих приватних будинках з такими вікнами, а в великих багатоквартирних будинках та великих офісних будівлях негативний ефект герметичності вікон проявляється ще в быльшому масштабі.

Щоб врятувати ситуацію, в рамках проектування системи вентиляції різних типів будівель ми створюємо припливні канали, для забезпечення стабільної циркуляції повітря.

Сучасний проект вентиляції враховує і знижений рівень паропроникності матеріалів - утеплювачів, клінкерів, паробар'єрів. Природне відведення вологи за умови застосування таких матеріалів, зменшується ще сильніше, тому проектування вентиляційної системи чи то для сучасного багатоквартирного будинку або котеджу вимагає більш значного переліку підготовчих робіт, ніж це може здатися на перший погляд, тож, критично необхідно доручити цю задачу досвідченій команді, професіонали якої врахують всі ці нюанси і ви отримаєте бездоганний результат.

Норми обміну повітря для проекту вентиляції будинку

Діючі нормативи повністю регулюють норми обміну повітря, актуальні для проектів вентиляції як великих висотних або промислових будівель, так і дрібних будівель різного цільового призначення.

наприклад:

  • в житлових приміщеннях будівель це 3 м3 / год на 1м2;
  • проектування вентиляції для багатоквартирного будинку має на увазі нормативи і для технічних і нежитлових приміщень - якщо в приміщенні немає людей, повітрообмін повинен бути мінімум 0,5 м3 / год на 1м2;
  • Важлива, також, чистота повітря і регулярність обміну.

Будівельні ж норми враховують не всі фактори, тому варто довірити проектування вентиляції професіоналам, щоб гарантовано отримати хороший результат і комфортні умови для життя або роботи людей, що будуть перебувати в будівлі.

З вище описаних матеріалів статті, ми вже зрозуміли, що проектування системи вентиляції чи то для висотної будівлі або маленького приватного будиночка - це питання не тільки комфорту, нормального функціонування і довговічності споруди, а й здоров'я мешканців або працівників. Кожен проект, котрий ми розробляємо, обов'язково враховує всі нюанси - від матеріалу стін до погодних умов регіону і може бути побудований на основі різних типів вентиляції або включати відразу кілька видів вентиляційних систем.

Наприклад, проект вентиляції та кондиціонування багатоповерхового будинку може включати такі типи вентиляції:

  • природна;
  • механічна - використовується витяжка;
  • комбінована - коли приплив природний, а для зворотного відтоку використовуються витяжки.

Офіси, зазвичай, вимагають схожих систем вентиляції, що і житлові будинки, а ось спеціальні склади і промислові виробничі будівлі дуже часто потребують доповнення до природної вентиляції потужних витяжок та фільтрів, для забезпечення швидкого обміну повітря в умовах його швидкого забруднення.

Наші фахівці створюють проекти для будь-яких висотних, малоповерхових та приватних одноповерхових будинків, а також, офісів або промислових споруд, орієнтуючись на індивідуальні особливості та всі неочевидні нюанси кожного проекту.

«One Project» - розробка проектів будівництва

Повний комплекс послуг з проектування і супроводу об'єктів

© Copyright, ТОВ «Ван Прожект». Використання матеріалів сайту лише за умови гіперпосилання на сайт oneproject.com.ua